6 روش کاربردی تبدیل فایل PDF به word(حتی فایل های قفل شده)

آموزش تبدیل فایل PDF به word

روش اول :تبدیل فایل PDF به Word با استفاده از مرورگر Google Chrome

 • روی فایل PDF راست کلیک می کنیم و گزینه ی Open with را انتخاب و از زیر منوی باز شده گزینه ی Google Chrome را انتخاب می کنیم فایل PDF  در مرورگر گوگل کروم باز می شود در این حالت امکان انتخاب متن در فایل PDF وجود دارد بنابراین متن را  کپی و در نرم افزار ورد Past می کنیم .
 • یا اینکه می تونیم  وقتی مرورگر گوگل کروم باز شد فایل PDF  را درگ کنیم و در محیط کروم رها کنیم .

روش دوم:تبدیل فایل PDF به Word با استفاده از Microsoft word 

روی فایل PDF راست کلیک می کنیم و با استفاده از گزینه ی Open with از منوی باز شده Microsoft word 2016  را انتخاب می کنیم فایل PDF در محیط نرم افزار word باز می شود که امکان تغییر و ویرایش آن میسر می گردد.

pdf to word

روش سوم : تبدیل فایل PDf به Word با استفاده از گوگل درایو

 • برای  استفاده از این روش ابتدا وارد سایت گوگل درایو می شویم.

pdf to word

سپس روی دکمه Go To Google Drive   کلیک می کنیم و با استفاده از اکانت گوگل(Gmail) مطابق شکل زیر با وارد کردن User Name و Password  جیمیل می توانیم وارد سایت گوگل درایو شویم .

pdf to word

 • یا اینکه راه آسانتر این هست که ابتدا وارد سایت گوگل می شویم . از قسمت سمت راست مطابق شکل زیر Drive را انتخاب می کنیم سپس می توانیم وارد سایت گوگل درایو شویم .

pdf to word

word to pdf

با استفاده از My drive ویا گزینه ی new  در صورت نیاز می توانیم پوشه ایجاد کنیم و با دبل کلیک روی پوشه وارد پوشه می شویم و با کمک New و انتخاب Upload files مطابق شکل زیر فایل PDF  را انتخاب و صبر می کنیم تا آپلود آن بصورت کامل انجام شود نمایش تیک سبز رنگ در قسمت پایین  صفحه به معنی انجام موفقیت آمیز آپلود است .

pdf to word

pdf to word

سپس روی فایل آپلود شده راست کلیک می کنیم Open with  را انتخاب و از منوی بازشده مطابق شکل زیر Google Docs  را انتخاب می کنیم و صبر می کنیم تا پردازش فایل به اتمام برسد .

pdf to word

بعد از پردازش فایل PDF فایل متنی ورد ایجاد می شود و با استفاده از منوی File  و انتخاب download as  وبا کلیک روی گزینه(docx .)Microsoft word  می توانیم فایل متنی را دانلود کنیم .

pdf to word

روش چهارم :تبدیل فایل pdf به ورد با گرفتن عکس از فایل PDF  و تبدیل آن به فایل متنی با گوگل درایو(مناسب فایل های قفل شده و غیرقابل ویرایش)

روش سوم  براي تبديل متون انگليسي بسيار مناسب هست امابراي متون فارسي دچار بهم ريختگي مي شود براي حل مشکل بهتر هست از فايل PDF با استفاده از نرم افزار snipping  که در مسیر

 (start menu/all programs/accessoris)قراردارد عکس می گیریم و عکس را ذخيره می کنيم.

pdf to word

بعد از باز شدن نرم افزار  snipping با استفاده از گزینه New و انتخاب گزینه Rectangular snip قسمتی از فایل PDF که می خواهیم انتخاب شود بصورت مستطیل شکل با درگ انتخاب می کنیم و با انتخاب full screen snip می توانیم تمام صفحه را انتخاب کنیم سپس با فشردن دکمه save در محل دلخواه  عکس را ذخیره می کنیم .


سپس در گوگل درايو (با کلیک برروی New و انتخاب Files Upload ) عکس را آپلود مي کنيم بعد از اتمام آپلود با راست کلیک روی عکس آپلود شده   و انتخاب  Open with گزینه Google docs را کلیک می کنیم .

گوگل درايو متن عکس را تبديل به فايل متني مي کند و در قسمت زير عکس نمايش مي دهد که مي توانيم آن را کپي کنيم و در فایل ورد past می کنیم .

طبق شکل زیر عکس در بالا قرار گرفته و متن مربوط به عکس به فایل متنی تبدیل شده و در زیر عکس در قسمت کادر قرمز رنگ بدون بهم ریختگی نمایش  داده می شود.

pdf to word

روش پنجم : تبدیل فایل PDF به ورد با استفاده از سایت هایی که فایل PDF را به Word تبدیل می کنند

 1. سایت ایرانی Eboo که با دریافت فایل PDF بخوبی و بدون بهم ریختگی (بخصوص برای متون فارسی )با دریافت مبلغی  فایل PDF  را به فایل ورد تبدیل می کند.pdf to word
 2. سایت ایرانی convertpdf با دریافت مبلغ تمام صفحات ویا بطور جداگانه هر صفحه PDF را تبدیل به فایل ورد می کند .pdf to word
 3. سایت خارجی pdf2doc قابلیت تبدیل متون فارسی و انگلیسی به  ورد را دارد و بصورت رایگان می باشد .اما برای متون انگلیسی بهتر کار می کند و برای متون فارسی اگر فایل PDF رمز نداشته باشد دچار بهم ریختگی نمی گردد.pdf to word 
 4. سایت خارجی pdfonline  بصورت رایگان فایهای PDF را به ورد تبدیل می کند که مناسب برای متون انگلیسی می باشد و در تبدیل متون فارسی دچار بهم ریختگی می گردد .pdf to word
 1. سایت خارجی simplypdf بصورت رایگان قابلیت تبدیل فایل PDF به فایل ورد را دارد برای متون انگلیسی بسیار مناسب است اما برای متون فارسی بخوبی کار نمی کند .pdf to word
 2. سایت خارجی https://www.sodapdf.com

روش ششم : تبدیل فایل PDF به ورد با استفاده از نرم افزار

با استفاده از نصب نرم افزارهای مبدل PDF به Word امکان تبدیل فایل PDF به word  میسر می شود در این قسمت  مهمترین و کاربردی ترین نرم افزارها را بیان می کنیم .

 1. استفاده از نرم افزار نرم افزار Able2Doc Professional  که می تواند متون فارسی را به خوبی به فایل ورد تبدیل کند .
 2. استفاده از نرم افزار Xilisoft PDF to Word Converter  بدون بهم ریختگی با حفظ قالب متن  و چیدمان صفحه فایل PDF  را به فایل  متنی ورد تبدیل می کند.
 3. استفاده از نرم افزار نیترو پرو  Nitro pro که برنامه ای قدرتمند برای ساخت و ویرایش فایل های PDF  می باشد و امکان تبدیل فایل PDF  به فایل ورد را نیز دارد .

                4. استفاده از نرم افزار Acrobat reader

ابتدا نرم افزار Acrobat reader را نصب می کنیم  و اگر هم نصب می باشد آن را آپدیت می کنیم به ورژن بالاتر(ورژن 2019 )

در این روش با دبل کلیک روی فایل PDF  آن را باز می کنیم و از قسمت سمت راست روی دکمه 

Export PDF  کلیک می کنیم . در قسمت Convert to فایل متنی را انتخاب می کنیم .

pdf to word

فایل متنی می تواند  پسوند های مختلفی داشته  باشد:

 1. (Docx.)Microsoft word (ورژن 2007 به بعد )
 2. (Doc.)Microsoft word(ورژن های پایین تر ورد از 97 تا 2003)
 3. (rtf.)Rich text format(نرم افزار word pad)
 4. (xlsx.)Microsoft Excel
 5. (pptx.)Microsoft power point
pdf to word

pdf to word

اگر بخواهیم فایل PDF را در ورد ذخیره کنیم گزینه اول (Docx.) Microsoft word  را انتخاب می کنیم.

سپس روی دکمه Convert کلیک می کنیم تا فایل PDF  به فایل ورد تبدیل شود .

اما مشکل این روش این هست که باید نسخه پولی Acrobat reader را خریداری کنیم  اما امکان استفاده رایگان به مدت 7 روز از این نرم افزار وجود دارد .

pdf to word

جهت استفاده رایگان پایین صفحه روی دکمه Start free trail  کلیک می کنیم  تا وارد سایت 

آدوب آکروبات   شویم (برای ورود به این سایت باید از نرم افزار های تغییر IP استفاده کنیم ) روی دکمه  Get started  کلیک می کنیم .ادرس ایمیل خود را وارد و روی دکمه continue کلیک می کنیم .با استفاده از credit cart  وpaypal می توانیم به مدت 7 روز از خدمات رایگان سایت برای تبدیل PDF به فایل متنی استفاده کنیم .

دانلود مقاله

لینک دانلود مقاله
0 0 vote
Article Rating